Blog > Komentarze do wpisu

Coca Cola pyszną trucizną!


Nasz słynny napój został stworzony w 1886 przez farmaceutę J.S. Pembertona. Napój był lekarstwem stworzonym na bazie liści koki i orzechów coli. Sprzedaż tego medycznego "trunku" nie mogła przekroczyć 9 butelek dziennie na osobę.

Sprawdźmy skład słynnej Coca Coli:

  • woda
  • cukier
  • dwutlenek węgla
  • barwnik - karmel E150d
  • regulator kwasowości - kwas ortofosforowy E338
  • naturalne aromaty
  • kofeina

*cukier - Coca Cola zawiera 27g w 250mL i wg etykiety to aż 29% wskazanego spożycia dla osoby spalającej 2000kcal/dobę. Oznacza to, że wystarczy wypić trzy szklanki "cudownego napoju", aby zaspokoić prawie 87% dziennego zapotrzebowania na cukier, przy czym nie każdy jeżdżąc samochodem i siedząc za biurkiem jest w stanie zużyć te 2000kcal/dobę.

*dwutlenek węgla - dostarczany do ustroju może doprowadzić do kwasicy metabolicznej. Zakwaszenie prowadzi do wzrostu jonów potasu, te z kolei w nadmiarze są niebezpieczne dla układu bodźco-przewodzącego serca, co tutaj w połączeniu z kofeiną intensyfikuje ten proces.

*karmel E150d tzw. karmel amoniakalno-siarczanowy jest brązowym barwnikiem syntetycznym stosowanym w żywności. W wyższych dawkach powoduje zaburzenia trawienia, nadpobudliwość, skurczę mięśni i - drodzy Panowie - zanik testosteronu. Co ciekawe karmel E150d jest toksyczny dla szczurów:)

*kwas ortofosforowy - stosowany jest głównie do produkcji nawozów sztucznych, do produkcji fosforanowych(V) powłok ochronnych na metalach, do wytwarzania wielu środków farmaceutycznych, oczyszczania soków w cukrownictwie, odkamieniania armatury w ciepłownictwie, jako płyn do lutowania, w stomatologii, do wyrobu kitów porcelanowych, w lecznictwie i laboratoriach analitycznych. Jest także składnikiem fosfolu - odrdzewiacza do stali. Kwas ten wypłukuje wapń zawartą w szkliwie zębów, a także sole magnezu i cynku co zaburza procesy zachodzące w organizmie i prowadzi do znacznych niedoborów.

*kofeina - pobudza ośrodkowy układ nerwowy usuwając zmęczenie, polepsza nastrój i koncentrację, ale ma negatywny wpływ na pamięć długotrwałą. Uzależnia fizycznie, niejednokrotnie również psychicznie zwiększając uczucie niepokoju i lęku. Lepszy nastrój po wypiciu kawy zdecydowanie obniża się kiedy kofeina przestaje działać. W przypadku Coca Coli - połączenie z kwasem i cukrem - zwielokrotniony zostaje destrukcyjny wpływ na organizm.


Co więcej, gdyby Coca Cola została pozbawiona barwników miałaby kolor zielony:) Ponadto dwa stany w USA obowiązkowo posiadają na stanie dwa galony globalnego napoju, który służy im do łatwego usuwania krwi z jezdni (wypadki drogowe). Cudowne właściwości Coca Coli pozwalają na unicestwienie niektórych robaków, a także rozpuszczenia zębów mlecznych i łatwego doprowadzenia do próchnicy. Jeśli masz korozje w samochodzie, napój przyjdzie ci z pomocą.  Posłuży ci także do czyszczenia srebra.

A teraz największy hit - połączenie Coca Coli z pensami, papierem, folią aluminiową i solą doprowadzi do stowrzenia baterii:)

Czy nadal masz ochotę na Coca Colę?


niedziela, 01 sierpnia 2010, asiarzeszotarska
Tagi: Coca Cola

Polecane wpisy

Komentarze
nikaraguata
2010/08/01 11:41:50
A wiesz, że nadal mam ochotę? :)
-
2010/08/01 11:59:16
Zamiast picia proponuję mały eksperyment. Wystarczy Coca Cola Light + mentosy - www.youtube.com/watch?v=hKoB0MHVBvM.
-
2010/08/01 12:17:36
Lub www.youtube.com/watch?v=Bek6CTnEM2Q&feature=related i www.youtube.com/watch?v=VWS0FZEqdJA
-
ioreta
2010/08/01 18:07:31
mój tata poleca wszystkim coca colę jako super środek do rozkręcania zardzewiałych śrub :D
coca cola i inne słodzone napoje gazowane (+energetyzujące i gumy do żucia sugar free) zawierają też aspartam - ester metylowy, wykorzystywany jako słodzik. W organizmie aspartam rozkłada się do śmiertelnego metanolu ;)
Smacznego :P
-
2010/08/01 19:27:26
Kolejny wpis planuję właśnie poświęcić "cudownym" wersjom light i zero;)
-
noida
2011/11/17 12:02:25
Przepraszam, że się uczepię - a źródła tych rewelacji? Połowa powyższych informacji to mity miejskie. Cola nie rozpuszcza mleczaków - wiem o tym doskonale, bo sprawdziłam na własnych zębach. Owszem, odrdzewia, ale tak samo, jak by odrdzewił sok pomarańczowy - cola zawiera kwasek cytrynowy i to on rozpuszcza rdzę. Tak samo z tym usuwaniem krwi z jezdni (jakkolwiek przypuszczam, że to również jest plotką - cola jest dość droga, na pewno mają do tego tańsze i skuteczniejsze specyfiki). Nieprawdą jest również, że cola bez dodania barwników jest zielona:
www.snopes.com/cokelore/green.asp
Pomysł na stronę fajny, ale proponuję jednak dokładniej sprawdzać źródła, zanim się opublikuje szereg miejskich mitów i plotek.
-
2013/02/18 15:41:26
Popieram powyższy komentarz 'noida'. Poza tym dodam od siebie, że jeżeli wbijesz gwoździe do cytyny to też otrzymasz baterię. Czy to znaczy, iż cytryna jest trująca? ;)
-
diriee
2013/04/27 08:35:49
Nie wiem, czy jesteście świadomi faktu, iż pierwotnie coca-cola miała być środkiem technicznym, nie spożywczym. Została nim przez przypadek ;)
Już sama zawartość cukru w jednej buteleczce wywołuje często niepowetowane straty w organiznie, uzależniając go od drastycznych skoków poziomu cukru i upośledzając funkcję trzustki. To akurat jest fakt.