Blog > Komentarze do wpisu

Coca Cola pyszną trucizną!


Nasz słynny napój został stworzony w 1886 przez farmaceutę J.S. Pembertona. Napój był lekarstwem stworzonym na bazie liści koki i orzechów coli. Sprzedaż tego medycznego "trunku" nie mogła przekroczyć 9 butelek dziennie na osobę.

Sprawdźmy skład słynnej Coca Coli:

  • woda
  • cukier
  • dwutlenek węgla
  • barwnik - karmel E150d
  • regulator kwasowości - kwas ortofosforowy E338
  • naturalne aromaty
  • kofeina

*cukier - Coca Cola zawiera 27g w 250mL i wg etykiety to aż 29% wskazanego spożycia dla osoby spalającej 2000kcal/dobę. Oznacza to, że wystarczy wypić trzy szklanki "cudownego napoju", aby zaspokoić prawie 87% dziennego zapotrzebowania na cukier, przy czym nie każdy jeżdżąc samochodem i siedząc za biurkiem jest w stanie zużyć te 2000kcal/dobę.

*dwutlenek węgla - dostarczany do ustroju może doprowadzić do kwasicy metabolicznej. Zakwaszenie prowadzi do wzrostu jonów potasu, te z kolei w nadmiarze są niebezpieczne dla układu bodźco-przewodzącego serca, co tutaj w połączeniu z kofeiną intensyfikuje ten proces.

*karmel E150d tzw. karmel amoniakalno-siarczanowy jest brązowym barwnikiem syntetycznym stosowanym w żywności. W wyższych dawkach powoduje zaburzenia trawienia, nadpobudliwość, skurczę mięśni i - drodzy Panowie - zanik testosteronu. Co ciekawe karmel E150d jest toksyczny dla szczurów:)

*kwas ortofosforowy - stosowany jest głównie do produkcji nawozów sztucznych, do produkcji fosforanowych(V) powłok ochronnych na metalach, do wytwarzania wielu środków farmaceutycznych, oczyszczania soków w cukrownictwie, odkamieniania armatury w ciepłownictwie, jako płyn do lutowania, w stomatologii, do wyrobu kitów porcelanowych, w lecznictwie i laboratoriach analitycznych. Jest także składnikiem fosfolu - odrdzewiacza do stali. Kwas ten wypłukuje wapń zawartą w szkliwie zębów, a także sole magnezu i cynku co zaburza procesy zachodzące w organizmie i prowadzi do znacznych niedoborów.

*kofeina - pobudza ośrodkowy układ nerwowy usuwając zmęczenie, polepsza nastrój i koncentrację, ale ma negatywny wpływ na pamięć długotrwałą. Uzależnia fizycznie, niejednokrotnie również psychicznie zwiększając uczucie niepokoju i lęku. Lepszy nastrój po wypiciu kawy zdecydowanie obniża się kiedy kofeina przestaje działać. W przypadku Coca Coli - połączenie z kwasem i cukrem - zwielokrotniony zostaje destrukcyjny wpływ na organizm.


Co więcej, gdyby Coca Cola została pozbawiona barwników miałaby kolor zielony:) Ponadto dwa stany w USA obowiązkowo posiadają na stanie dwa galony globalnego napoju, który służy im do łatwego usuwania krwi z jezdni (wypadki drogowe). Cudowne właściwości Coca Coli pozwalają na unicestwienie niektórych robaków, a także rozpuszczenia zębów mlecznych i łatwego doprowadzenia do próchnicy. Jeśli masz korozje w samochodzie, napój przyjdzie ci z pomocą.  Posłuży ci także do czyszczenia srebra.

A teraz największy hit - połączenie Coca Coli z pensami, papierem, folią aluminiową i solą doprowadzi do stowrzenia baterii:)

Czy nadal masz ochotę na Coca Colę?


niedziela, 01 sierpnia 2010, asiarzeszotarska
Tagi: Coca Cola

Polecane wpisy

Komentarze
nikaraguata
2010/08/01 11:41:50
A wiesz, że nadal mam ochotę? :)
-
2010/08/01 11:59:16
Zamiast picia proponuję mały eksperyment. Wystarczy Coca Cola Light + mentosy - www.youtube.com/watch?v=hKoB0MHVBvM.
-
2010/08/01 12:17:36
Lub www.youtube.com/watch?v=Bek6CTnEM2Q&feature=related i www.youtube.com/watch?v=VWS0FZEqdJA
-
ioreta
2010/08/01 18:07:31
mój tata poleca wszystkim coca colę jako super środek do rozkręcania zardzewiałych śrub :D
coca cola i inne słodzone napoje gazowane (+energetyzujące i gumy do żucia sugar free) zawierają też aspartam - ester metylowy, wykorzystywany jako słodzik. W organizmie aspartam rozkłada się do śmiertelnego metanolu ;)
Smacznego :P
-
2010/08/01 19:27:26
Kolejny wpis planuję właśnie poświęcić "cudownym" wersjom light i zero;)
-
noida
2011/11/17 12:02:25
Przepraszam, że się uczepię - a źródła tych rewelacji? Połowa powyższych informacji to mity miejskie. Cola nie rozpuszcza mleczaków - wiem o tym doskonale, bo sprawdziłam na własnych zębach. Owszem, odrdzewia, ale tak samo, jak by odrdzewił sok pomarańczowy - cola zawiera kwasek cytrynowy i to on rozpuszcza rdzę. Tak samo z tym usuwaniem krwi z jezdni (jakkolwiek przypuszczam, że to również jest plotką - cola jest dość droga, na pewno mają do tego tańsze i skuteczniejsze specyfiki). Nieprawdą jest również, że cola bez dodania barwników jest zielona:
www.snopes.com/cokelore/green.asp
Pomysł na stronę fajny, ale proponuję jednak dokładniej sprawdzać źródła, zanim się opublikuje szereg miejskich mitów i plotek.
-
2013/02/18 15:41:26
Popieram powyższy komentarz 'noida'. Poza tym dodam od siebie, że jeżeli wbijesz gwoździe do cytyny to też otrzymasz baterię. Czy to znaczy, iż cytryna jest trująca? ;)
-
diriee
2013/04/27 08:35:49
Nie wiem, czy jesteście świadomi faktu, iż pierwotnie coca-cola miała być środkiem technicznym, nie spożywczym. Została nim przez przypadek ;)
Już sama zawartość cukru w jednej buteleczce wywołuje często niepowetowane straty w organiznie, uzależniając go od drastycznych skoków poziomu cukru i upośledzając funkcję trzustki. To akurat jest fakt.
-
2017/09/16 02:02:32
zaczne od tego "największego hitu" woda + sól + miedź + cynk zawsze = bateria kranówa aluminium i miedź to 0,6V woda którą codziennie pijesz SMACZNEJ HERBATKI
2 galony żeby usuwać krew z jezdni po wypadkach no nieźle to już lepiej zmywać wodą taniej tak wgl to w życiu nie słyszałem aby krew była zmywana jest zmywana na tyle żeby nie sprawiała problemów to czego nie zmyjesz wodą i szczotką zostawiają
kwas fosforowy jako związek nie zawsze jest trujący
to że coś jest szkodliwe dla szczurów nie znaczy że dla człowieka organizm szczura różni się od organizmu człowieka
pije coca colę i pepsi od bardzo dawna i nie mam nawet śladów próchnicy a wcale nie dbam o to żeby codzienni myć zęby wypijam 1,20L dziennie w weekendy więcej
"usuwanie rdzy" po prostu rdza reaguje z substancjami zawartymi w coca coli zwykła reakcja chemiczna wytrącanie się osadów itp nie jest to nic nadzwyczajnego można by to zrobić nawet sokiem z cytryny

jeszcze odpowiem na komentarz ioreta
ester metylowy, estry są to substancje zapachowe tworzone nawet w owocach estry są różne wszystkie występują w naturze więc smacznych owocków
kolejna sprawa, tak metanol się z aspartamu rozkłada w naszym organizmie 0,1 g metanolu na każdy gram spożytego aspartamu czyli mniej niż z soku pomidorowego BRAWO nawet nie potrafisz potwierdzić tego czego się naczytałeś/łaś w internecie na chemie idź i słuchaj co mówi nauczyciel