Blog > Komentarze do wpisu

Zakonserwowane mięso z Morlin

W dniu dzisiejszym udałam się do sklepu po mięso mielone. Niestety sklep, który odwiedziłam nie prowadził usługi mielenia mięsa na miejscu, a nie posiadam póki co maszynki. Przeszłam zatem do lodówek z zapakowanym mięsem.

Moje zdziwienie było ogromne kiedy przeczytałam skład mięsa mielonego z indyka popularnej firmy Morliny. Otóż składa się ono z 93% mięsa z indyka, a reszta to woda, sól kuchenna i konserwanty w postaci: E325, E331, E301 i E250.

Przybliże po krótce za co odpowiadają powyższe emulgatory:

E325 (mleczan sodu) - hamuje rozwój grzybów i drożdży a także zapobiega wysychaniu żywności;

E331 (cytrynian sodu) - reguluje kwasowość i zwiększa aktywność przeciwutleniaczy;

E301 (askorbinian sodu) - bardzo popularny askorbinian sodu, który wzmacnia smak i służy jako przeciwutleniacz. Jest substancją alergenną, przyjmowany w nadmiarze może wywoływać dolegliwości żołądka, nudności, biegunkę, wymioty, wysypkę skórną, obniżać odporność po radykalnym zmniejszeniu dawki;

E250 (azotan sodu) - środek konserwujący mięso, aby zapobiec zatruciu jadem kiełbasianym.


Oto nasze mięso:

Mięso z indyka Morliny

Tutaj skład:

Skład mięsa

 

Odpuściłam sobie kotleciki...

 

Źródło: http://www.food-info.net/

sobota, 12 marca 2011, asiarzeszotarska

Polecane wpisy

Komentarze
ioreta
2011/03/14 10:39:43
Mówią, że najlepiej samemu przygotowywać sobie mięso mielone. Tak, jak zawsze robiła to moja babcia. Tylko, że niestety nie mam maszynki do mielenia.
Zawsze warto spojrzeć na etykietę i sprawdzić, co kupujemy.
-
asiarzeszotarska
2011/03/14 12:49:07
Ja też nie mam maszynki, ale w małych mięsnych i w Almie zmielą wszystko o co się poprosi. I to jest chyba najlepsze wyjście w naszej sytuacji. Zakładając, że jesteśmy przekonani, iż wybrany przez nas mięsny kąsek jest wysokiej jakości.
-
technologat
2014/08/18 11:12:07
Spoko że poruszasz taka tematykę lecz najwyraźniej brak Tobie elementarnej wiedzy z zakresu dodatków do żywności i prawa żywnościowego co uwidacznia wpis o mięsie.
produkt nazywa się Mielone z indyka - czyli zgodnie z prawem nie jest to mięso mielone tylko produkt garmażeryjny surowy i można tam dodać wszystko co jest dozwolone dla tej grupy produktów. gdyby na opakowaniu był zapis "Mięso mielone z indyka" w takim wypadku nie można dodać żadnych dodatków ani soli